(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 21:12

Kawasaki 125 eliminator (Nr 2747308)

Kawasaki 125 eliminator

Marka i model:

Kawasaki 125 eliminator

Waga w kg (łączna):

135.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 504.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Navalcán, 45610, Hiszpania

29 maj 2018

Adres i termin dostawy

Oeiras e São Julião da Barra, Paço de Arcos e Caxias, 2760-047, Portugalia

Od 29 maj 2018 do 1 cze 2018