Kawasaki ER-5 (Nr 7712628)

Kawasaki ER-5
Waga
Sztuk
Kawasaki ER-5
Długość
210 cm
197 kg
1
Łączna waga:
197 kg
Dystans
1615 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Rome

Od 13 gru 2021 do 20 gru 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

Od 20 gru 2021 do 30 sty 2022


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.