Kawasaki ER 6 (Nr 5500634)

Kawasaki ER 6

Marka i model:

Kawasaki

Waga w kg (łączna):

450

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1793.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Od 18 maj 2020 do 27 maj 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Korsyka, Bastia

28 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.