(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki ER 6 F (Nr 3121342)

Marka i model:

Kawasaki ER6f

Waga w kg (łączna):

210

Dystans: 2355.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 23 sie 2018 do 31 sie 2018

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 2 wrz 2018 do 5 wrz 2018


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.