Kawasaki ER-6n (Nr 7593363)

Kawasaki ER-6n
Waga
Sztuk
Kawasaki ER-6n
Długość
211 cm
200 kg
1
Łączna waga:
200 kg
Dystans
1703 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Attyka, Ateny

Od 1 kwi 2021 do 26 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.