(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-06-27 18:38

Kawasaki er6 N

(Nr 1875092)
Kawasaki er6 N

Dystans: 1980.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kingston upon Hull, Wielka Brytania

6 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Jasień Brzeski, Jasień, Polska

9 wrz 2017