Kawasaki er6n (Nr 6146038)

Kawasaki er6n

Marka i model:

Kawasaki er6n

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 323.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Sagunto/sagunt

3 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.