(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-27 15:51

Kawasaki GPX600

(Nr 2119035)
Kawasaki GPX600

Marka i model:

Kawasaki

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 178.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Benegiles, 49123, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Almázcara, 24398, Hiszpania

Termin elastyczny