(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki GPZ 500 (Nr 4674424)

Kawasaki GPZ 500

Marka i model:

kawasaki GPZ 500

Waga w kg (łączna):

176.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 518.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Krosno Odrzańskie

Od 8 lip 2019 do 10 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Leszczydół-Nowiny

Od 12 lip 2019 do 16 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.