Kawasaki GPZ 500 S (Nr 8009718)

Kawasaki GPZ 500 S
Waga
Sztuk
Kawasaki GPZ 500 S
Długość
210 cm
179 kg
1
Łączna waga:
179 kg
Dystans
1934 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 30 paź 2021 do 2 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas

Od 4 lis 2021 do 10 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.