(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 12:10

Kawasaki GPZ500S

(Nr 2996812)

Marka i model:

Kawasaki GPZ500S

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1270.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Nowy Sącz, 33-300, Polska

Od 23 lip 2018 do 29 lip 2018

Adres i termin dostawy

Venlo, Holandia

Od 23 lip 2018 do 29 lip 2018