(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 10:28

kawasaki gtr 1400 (Nr 2748864)

kawasaki gtr 1400

Marka i model:

Kawasaki gtr 1400

Waga w kg (łączna):

320.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1920.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Budva, Czarnogóra

8 sie 2018

Adres i termin dostawy

Olsztyn, 11-041, Polska

10 sie 2018