(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki GTR 1400 (Nr 5859944)

Marka i model:

Kawasaki GTR 1400

Waga w kg (łączna):

312

Budżet zlecenia [zł]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 633.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Śrem

Od 16 lut 2020 do 21 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Harasiuki

Od 16 lut 2020 do 23 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.