(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki GTR1400 (Nr 5250642)

Kawasaki GTR1400

Marka i model:

Kawasaki GTR1400

Waga w kg (łączna):

350

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2021.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Kingston Upon Hull

6 lip 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

10 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.