KAWASAKI H2 CARBON (Nr 8019317)

KAWASAKI H2 CARBON
Waga
Sztuk
KAWASAKI H2 CARBON
Długość
208 cm
200 kg
1
Łączna waga:
200 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Włochy, Campania, Casoria

Od 19 wrz 2021 do 26 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Chiny, Hubei, 武汉市

Od 26 wrz 2021 do 24 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.