Kawasaki J300 (Nr 7410445)

Kawasaki J300
Waga
Sztuk
Kawasaki J300
Długość
224 cm
191 kg
1
Łączna waga:
191 kg
Dystans
536 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

5 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

6 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.