(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kawasaki kl 250 (Nr 7541529)

kawasaki kl 250
Waga
Sztuk
kawasaki kl 250
Długość
224 cm
120 kg
1
Łączna waga:
120 kg
Dystans
13392 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Republika Południowej Afryki, Gauteng, Randburg

Od 11 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Czechy, Střední Morava, Otrokovice

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.