(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki Kle 500 (Nr 4808348)

Marka i model:

Kawasaki Kle 500 2008

Waga w kg (łączna):

195.00

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Grecja, Ateny

Od 1 paź 2019 do 28 paź 2019

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

Od 31 paź 2019 do 30 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.