Kawasaki KLE500 (Nr 7852304)

Kawasaki KLE500
Waga
Sztuk
Kawasaki KLE500
Długość
222 cm
181 kg
1
Łączna waga:
181 kg
Dystans
3305 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Grecja, Attyka, Ateny

Od 20 gru 2021 do 27 gru 2021

Adres i termin dostawy

Estonia, Harjumaa, Tallinn

Od 22 gru 2021 do 30 sty 2022


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.