(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 10:58

kawasaki klx 250

(Nr 3005028)
kawasaki klx 250

Marka i model:

kawasaki klx 250

Waga w kg (łączna):

138.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 389.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wisła, 43-460, Polska

Od 24 lip 2018 do 17 sie 2018

Adres i termin dostawy

Stańkowa, 38-711, Polska

Od 25 lip 2018 do 19 sie 2018