(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 11:31

Kawasaki klx 250

(Nr 3005248)
Kawasaki klx 250

Marka i model:

Kawasaki klx 250

Waga w kg (łączna):

138.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 411.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Stańkowa, 38-711, Polska

Od 23 sie 2018 do 24 sie 2018

Adres i termin dostawy

Wisła, 43-460, Polska

Od 24 sie 2018 do 9 wrz 2018