(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki klx 250 (Nr 5408546)

Kawasaki klx 250

Marka i model:

Kawasaki klx

Waga w kg (łączna):

130

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 806.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 30 lis 2019 do 10 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalusia, Sayalonga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.