Kawasaki KX 85 (Nr 7266634)

Kawasaki KX 85
Waga
Sztuk
Kawasaki KX 85
Długość
182 cm
65 kg
1
Łączna waga:
65 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Toledo

Od 1 wrz 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Fort Lauderdale

Od 1 sty 2022 do 9 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.