KAWASAKI KXF ******* MOTOCROSS (Nr 5982413)

KAWASAKI KXF ******* MOTOCROSS

Marka i model:

Motocross

Waga w kg (łączna):

60

Budżet zlecenia [€]:

1000

Liczba sztuk:

205479

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 27 maj 2020 do 29 lip 2020

Adres i termin dostawy

Dominikana, Monte Plata, Yamasá

Od 6 lip 2020 do 27 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.