(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki KZ 750 (Nr 5713463)

Kawasaki KZ 750

Marka i model:

KAWASAKI KZ 750

Waga w kg (łączna):

230.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 312.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.