Kawasaki Ninja 250R (Nr 7081249)

Kawasaki Ninja 250R
Waga
Sztuk
Kawasaki Ninja 250R
Długość
209 cm
169 kg
1
Łączna waga:
169 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

Od 22 kwi 2021 do 23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Orlando

Od 8 maj 2021 do 10 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.