Kawasaki Ninja 650 (Nr 7550187)

Kawasaki Ninja 650
Waga
Sztuk
Kawasaki Ninja 650
Długość
211 cm
209 kg
1
Łączna waga:
209 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 17 kwi 2021 do 8 lip 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Pichincha, Quito

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.