Kawasaki Ninja 650R (Nr 6541844)

Kawasaki Ninja 650R
Waga Sztuk:
Kawasaki Ninja 650R
Długość
211 cm
200 kg
1
Łączna waga: 200 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Nevada, Las Vegas

Od 30 paź 2020 do 6 lis 2020

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Bogota, Bogota

Od 30 gru 2020 do 31 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.