(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki ninja rx600 (Nr 6223350)

Marka i model:

Kawasaki ninja rx600

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1311.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Michoacán, Jiquilpan De Juárez

30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Chihuahua, Cuauhtémoc

31 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.