Kawasaki Ninja ZX-6R (Nr 8114400)

Kawasaki Ninja ZX-6R
Waga
Sztuk
Kawasaki Ninja ZX-6R
Długość
209 cm
192 kg
1
Łączna waga:
192 kg
Dystans
1236 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 17 sty 2022 do 31 sty 2022

Adres i termin dostawy

Włochy, Umbria, Perugia

Od 17 sty 2022 do 31 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.