(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-09-03 11:39

Kawasaki nomad 1509

(Nr 2004710)

Marka i model:

Kawasaki nomad 1500

Waga w kg:

340.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3020.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wexford, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jassy, Rumunia

Termin elastyczny