(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki versus x 300 (Nr 4868502)

Kawasaki versus x 300

Marka i model:

Kawasaki versus x 300

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1736.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

17 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zakopane

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.