(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki Versys (Nr 5156070)

Kawasaki Versys

Marka i model:

Kawasaki Versys 650, 2008

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5983.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

1 mar 2020

Adres i termin dostawy

Oman, محافظة مسقط, Maskat

8 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.