Kawasaki Versys 640 (Nr 5692119)

Kawasaki Versys 640

Marka i model:

Kawasaki

Waga w kg (łączna):

220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2064.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Graz

31 mar 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

2 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.