Kawasaki versys 650 (Nr 6146241)

Kawasaki versys 650

Marka i model:

Kawasaki versys 650

Waga w kg (łączna):

160

Budżet zlecenia [zł]:

10

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1521.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Scunthorpe

Od 12 cze 2020 do 15 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Dobra

Od 15 lip 2020 do 19 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.