(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki Versys 650 (Nr 6215296)

Kawasaki Versys 650

Marka i model:

Kawasaki Versys 650

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 596.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Chełm

Od 17 cze 2020 do 18 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Golęczewo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.