Kawasaki Versys 650 (Nr 6532372)

Kawasaki Versys 650
Waga
Sztuk
Kawasaki Versys 650
Długość
217 cm
216 kg
1
Łączna waga:
216 kg
Dystans
1460 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 2 sie 2021 do 6 sie 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Nord-Pas-De-Calais, Calais

Od 16 sie 2021 do 20 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.