Kawasaki Versys 650 (Nr 6532429)

Kawasaki Versys 650
Waga
Sztuk
Kawasaki Versys 650
Długość
217 cm
216 kg
1
Łączna waga:
216 kg
Dystans
1460 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 2 sie 2021 do 6 sie 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Nord-Pas-De-Calais, Calais

Od 16 sie 2021 do 20 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.