Kawasaki Versys 650 (Nr 7878615)

Waga
Sztuk
Kawasaki Versys 650
Długość
217 cm
217 kg
1
Łączna waga:
217 kg
Dystans
1479 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Argentyna, Salta, Salta

Od 6 lis 2021 do 13 lis 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 15 lis 2021 do 22 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.