(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki vn (Nr 4516721)

Marka i model:

Kawasaki vn

Waga w kg (łączna):

350

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 702.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bochum

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Międzychód

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.