(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-23 17:11

Kawasaki vn 900

(Nr 2409052)
Kawasaki vn 900

Marka i model:

Kawasaki

Waga w kg (łączna):

281.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2658.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Horsham, RH13 5RB, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Katania, Włochy

Termin elastyczny