(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kawasaki vulcan (Nr 5201314)

kawasaki vulcan

Marka i model:

kawasaki vulcan

Waga w kg (łączna):

300.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Puebla, Puebla

Od 7 lis 2019 do 23 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.