(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 00:03

kawasaki vulcan s (Nr 2754240)

kawasaki vulcan s

Marka i model:

kawasaki vulcan s

Waga w kg (łączna):

230.00

Dystans: 287.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wiśniowy Sad 23, Szczecin, 71-450, Polska

Od 28 maj 2018 do 31 maj 2018

Adres i termin dostawy

Zacisze 5, Czerwonak, 62-004, Polska

Termin elastyczny