Kawasaki Vulcan S (Nr 7524056)

Kawasaki Vulcan S
Waga
Sztuk
Kawasaki Vulcan S
Długość
231 cm
228 kg
1
Łączna waga:
228 kg
Dystans
323 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Olesa De Montserrat

2 sie 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Agde

8 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.