Kawasaki Vulcan S (Nr 7928397)

Kawasaki Vulcan S
Waga
Sztuk
Kawasaki Vulcan S
Długość
231 cm
228 kg
1
Łączna waga:
228 kg
Dystans
2325 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 13 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 4 paź 2021 do 24 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.