(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-17 11:54

Kawasaki Z1

(Nr 2161584)

Marka i model:

Kawasaki Z1

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Midden-Drenthe, 9422, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Seul, Korea Południowa

Termin elastyczny