Kawasaki Z1000 (Nr 7596132)

Kawasaki Z1000
Waga
Sztuk
Kawasaki Z1000
Długość
210 cm
205 kg
1
Łączna waga:
205 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 lis 2021 do 11 lis 2021

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Antioquia, Medellín

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.