Kawasaki Z1000 (Nr 7852907)

Kawasaki Z1000
Waga
Sztuk
Kawasaki Z1000
Długość
210 cm
205 kg
1
Łączna waga:
205 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Holandia, Zuid-Holland, Rotterdam

Od 2 wrz 2021 do 22 sty 2022

Adres i termin dostawy

Japonia, Tokyo, Tokyo

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.