(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 12:47

Kawasaki z1000sx

(Nr 3005772)
Kawasaki z1000sx

Marka i model:

Kawasaki Z1000sx

Waga w kg (łączna):

245.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1244.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Helmond, 5704 EG, Holandia

Od 19 sie 2018 do 20 sie 2018

Adres i termin dostawy

Brzesko, 32-800, Polska

Termin elastyczny