Kawasaki Z1000SX (Nr 6365062)

Kawasaki Z1000SX

Marka i model:

Kawasaki Z1000SX (ZXT00L)

Waga w kg (łączna):

235

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1728.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Mutterstadt

23 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Teulada

30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.